NA JARMARKU TWÓRCZOŚCI w DĘBICY- 14 CZERWIEC 2014

 

 

To była twórcza sobota !!! :) Tym razem na zaproszenie Organizatorów Jarmarków Dębickich - w ramach cyklicznych spotkań twórców ludowych, rzemieslników i rękodzielników.

  Mimo momentami niesprzyjającej pogody (deszcz i grad !!!) - dzieci i dorośli baaaardzo ambitnie uczestniczyli w warsztatach, a ich kreatywność i pomysły, pozwoliły na stworzenie naprawdę ciekawych projektów.  Udało mi się odkryć niezwykłe talenty ! :)   Zależało mi na tym,  aby uczestniczący w moich  warsztatach  mogli nie tylko  wykonać własnoręcznie - zaprojektowaną przez siebie biżuterię i sprawdzić się manualnie,  ale przede wszystkim pobudzić swoje kreatywne myślenie, tak ważne od najmłodszych lat.  

 

Jak obiecałam -  5 pierwszych osób, które wypowiedziały poprawnie hasło "KORALE KOLORU KORALOWEGO"  - otrzymały ode mnie upominki w formie zakładek do książek - zdobione kamiennymi zawieszkami. 

Dla ambitnych i najwytrwalszych  -  na koniec warsztatów ( w kałużach deszczu :) foto 7 )  -  konkurs "NAJSZYBCIEJ NAWLECZONE KORALE", w którym wzięło udział 5 odważnych dziewcząt. Zadanie polegało na jak najszybszym nawleczeniu 60szt. czerwonych, drewnianych koralików na stalową linkę.  Najszybciej zadanie wykonała  Maja Feherpataky z Dębicy, która w nagrodę otrzymała srebrne kolczyki  z muszlą Paua.   Dla pozostałych - dzielnie walczących uczestniczek, były oczywiście  nagrody pocieszenia. Wszystkim dziękuję i gratuluję jeszcze raz  :)

 

 

Twórczo spędzone chwile, nowo odkryci Twórcy, z którymi miałam przyjemność m.in. prowadzić warsztaty  i ich dzieła... 

Zawsze miałam szacunek do gliny i tu mogłam podziwiać niezwykłe prace Małgosi Tabasz , a jej tradycyjnie wypiekane  proziaki smakowały wybornie z miodem "Rzepakowym" z pasieki  Asi i Jacka Babicz z Pilzna. 

Papierowa wiklina Wójka Przyrody i Cioci Mery - podziwiam !!!  - a, że popieram recykling nie mogło być inaczej -  koszyki  na różne różności wyplecione z gazet mają już u mnie swoje miejsce  :)  (na foto)  

 

Bardzo dziękuję  Organizatorom Jarmarków Dębickich za zaproszenie   i wszystkim kreatywnie nastawionym za miłą wspópracę na warsztatach :)

Do zobaczenia niebawem  :)